Szkoła Podstawowa im. ks. Piotra Skargi w Warzycach

Rekrutacja oddział "0" / kl.1

Rekrutacja na rok szkolny 2024/25

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Warzycach informuje, że od 12.02.2024 r. rozpoczynają się zapisy dzieci urodzonych w latach 2018-2021 do oddziałów przedszkolnych ( grupa 3, 4 latków oraz grupa 5, 6 latków ) i klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025.

Ustawa z dnia 29 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2016 r. poz. 35)przywraca obowiązek szkolny dla 7-latków. Pozostawia jednocześnie prawo 6-latków do rozpoczęcia edukacji w pierwszej klasie na wniosek rodziców (warunkiem jest wcześniejsze korzystanie przez dziecko z wychowania przedszkolnego albo posiadanie przez nie opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej). Ustawa wprowadza obowiązek odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego przez dziecko 6-letnie, a znosi ten obowiązek w stosunku do pięciolatków (5-latek zachowuje prawo).

ZAPRASZAMY !!!

- oddziały przedszkolne prowadzą zajęcia od 7.00 do 16.00 - czas bezpłatny
- w szkole funkcjonuje świetlica dostępna dla wszystkich uczniów od 12.30 do 14.30, a od 14.30 do 18.30 świetlica wiejska
- uczniowie i dzieci z oddziałów przedszkolnych mają możliwość korzystania ze szkolnej stołówki ( ciepły jednodaniowy posiłek + deser,
   obecna cena - 7,80 zł ).

W postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2024/25 obowiązują następujące zasady:

• Dzieci kontynuujące wychowanie przedszkolne nie biorą udziału w rekrutacji. Rodzice składają jedynie deklarację o kontynuowaniu wychowania  przedszkolnego, w terminie od 12.02.2024 do 16 .02.2024 r. Wzór deklaracji można pobrać ze strony internetowej Szkoły Podstawowej im. ks. Piotra Skargi w Warzycach
    (www.zswarzyce.szkolnastrona.pl) lub sekretariacie szkoły.

• Wzór wniosku o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego ( dzieci: 3, 4, 5, 6 - letnie )/klasy pierwszej można pobrać ze strony internetowej Szkoły Podstawowej  im. ks. Piotra Skargi w Warzycach (www.zswarzyce.szkolnastrona.pl) lub w sekretariacie szkoły.

• Dokumentację niezbędną do przeprowadzenia naboru do klasy pierwszej rodzice/opiekunowie mogą składać w sekretariacie szkoły, przesłać pocztą tradycyjną lub pocztą elektroniczną ( scany, zdjecia dokumentów ) na adres e-mailowy: gimwarzyce@interia.pl lub sp_warzyce@interia.pl od 12.02. do 23.02.2024 r.

• Dokumentację niezbędną do przeprowadzenia naboru do oddziałów przedszkolnych rodzice/opiekunowie mogą składać w sekretariacie szkoły, przesłać pocztą tradycyjną lub pocztą elektroniczną ( scany, zdjecia dokumentów ) na adres e-mailowy: gimwarzyce@interia.pl lub sp_warzyce@interia.pl od 19.02. do 29.02.2024 r.

• Przyjęć dzieci do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2024/2025 dokonywać będzie Komisja Rekrutacyjna powołana przez Dyrektora Szkoły Podstawowej im. ks. Piotra Skargi w Warzycach.